Takto upravený králík už ve Studánce zlidověl. Pro výslednou chuť je velice důležité dodržet výrobní postup. S přípravou tohoto pokrmu si prostě musíte pohrát. Jak říká autor receptu Pepa: "Musíte se s ním pomazlit, jinak to není ono." Ve Studánce se usmívají, postup dodržují a tak mají králika k nedělnímu obědu eňo meňo. Recept nám dodala paní Jana Lipchavská, která ještě dodává. "Na obrázku vypadá porce králíka zcela bez šťávy, ale ta je u tohoto receptu velmi zásadní a výborná, vznikne z té smetany a dalších ingrediencí a proto nám tento recept chutná nejvíce s tím bramborovým knedlíčkem."
Suroviny: jeden králík doma chovaný, sůl, pepř, 2 středně velké cibule, 300 gramů anglické slaniny na plátky, 2 šlehačky 33 %, 4 - 5 bílých paprik nakrájených na tenké proužky, 200 - 300 gramů sýrů eidamu 30 %, kdo má rád česnek může přidat.
Králíka naporcujeme, osolíme, opepříme a vložíme do pekáče. Posypeme ho jemně nakrájenou cibulkou a přikryjeme anglickou slaninou. Takto připraveného králíka necháme přikrytého odpočívat do druhého dne. Následujícího dne ho posypeme na proužky nakrájenou bílou paprikou. Zasypeme jemně postrouhaným sýrem, zalijeme smetanou a přikrytého vložíme do předehřáte trouby a pozvolna (při 180 stupních C) pečeme asi hodinu a půl. Nakonec maso odkryjeme a dopečeme do zlatova. Podáváme s vařeným bramborem nebo domácím bramborovým knedlíkem.
.
Tak tahle dobrota si určitě zaslouží dva panáčky naší ALVY
.
Další krajové recepty najdete pod štítkem Plzeňský kraj